Asset Publisher Asset Publisher

Nowa wieża widokowa w Leśnictwie Karsibór

Baza atrakcji turystycznych Nadleśnictwa Międzyzdroje wzbogaciła się właśnie o nową wieże widokową w Leśnictwie Karsibór. Wieża ta została wybudowana przy ścieżce spacerowo-edukacyjnej „Karsiborskie paprocie”. Z obiektu rozciąga się piękny widok na rozległą panoramę Zalewu Szczecińskiego. Jest to również wyśmienity punkt do podglądania ptaków.

Podest widokowy jest niezadaszony, ma wysokość 8 m i jest w całości wykonany w konstrukcji słupowo-ryglowej z drewna modrzewiowego. Jego uzupełnieniem jest mała architektura w postaci tablic edukacyjnych, ław i stołów, gdzie każdy znajdzie chwilę wytchnienia po forsownym marszu lub jeździe rowerem, który jest najlepszym sposobem na dotarcie pod wieżę. Należy kierować się oznaczonym szlakiem rowerowym. Najbliższe miejsce, gdzie możliwe jest pozostawienie samochodu, jest oddalone o ok. 4,3 km od punktu widokowego..

Atrakcja powstała w ramach projektu „Zrównoważona turystyka na obszarach natura 2000 w nadleśnictwach: Dębno, Międzyzdroje, Myślibórz, Ośno Lubuskie i  Trzebież” współfinansowanego ze środków Funduszu Spójności Unii Europejskiej. W ramach projektu wykonano również rewitalizację części infrastruktury ścieżki edukacyjnej, w postaci kładek i miejsc odpoczynku.